Vai vajadzētu aizdot naudu draugiem?

Vai vajadzētu aizdot naudu draugiem?

NaudaAizdot naudu draugiem. Tas ir jautājums uz kuru ir daudz dažādu atbilžu. Tāds pats jautājums ir vai vajag aizņemties naudu no draugiem. Šajos jautājumos viss ir atkarīgs no jūsu draugiem. Jūsu attiecībām un uzticības pakāpes, bet jāpatur prātā, ka pat visstiprākā draudzība var tikt sagrauta parādu dēļ.

Aizdot naudu draugam varētu pārveidot kā palīdzēt draugam. Ja vajadzētu palīdzēt pārvākties vai ko citu jūs taču varētu, bet kā ir ar naudu? Nauda ir sāpīgs jautājums. Ja mums tās nav mēs to izjūtam. Ja esam kādam aizdevuši tad to atceramies. Bet viss ir atkarīgs no apstākļiem. Ja draugs palūdz aizdot 5 eiro, varam iedot un pat aizmirst. Bet ja draugs palūdz aizdot 500 eiro? Pat stiprākā draudzība var tikt pārbaudīta pie šādiem lūgumiem.

Ja aizdodam draugam naudu, mēs neprasām notāra apstiprinātu līgumu par aizdevumu un parāda atmaksu. Lai kāda būtu draudzība, mēs baidāmies ka mūs apkrāps. Pat ne tik daudz apkrāps, bet kaut kas notiks un mēs izjutīsim diskomfortu šīs naudas trūkuma dēļ.

Cilvēki, bieži, uzliek sev noteikumu nekad neaizdot naudu saviem draugiem. Kā galveno iemeslu minot, ka nevēlas, lai rastos kādas problēmas naudas dēļ. Citi cilvēki saviem draugiem uzticas un nekad neatsaka. Tikai jūs zināt vai varat paļauties uz savu draugu godaprātu, kāda ir jūsu finansiālā situācija un kā šis aizdevums ietekmēs jūs. Bet, lai kādas būtu jūsu attiecības ar šiem cilvēkiem, jūs nekad nevarat zināt kas notiek otra prātā. Aizdevumi draugu starpā balstās uz abpusēju uzticību.

Skumjas situācijas rodas, kad aizdevējam ir jāmeklē savs draugs un jājautā kad tad saņems savu naudu atpakaļ. Šādi izdilst draudzības kas, iespējams, ir jau kopš bērnības. Pat pēc parāda atdošanas, ja tas ir kavējies ilgāku laiku, paliek rūgtuma sajūta un uzticības līmenis krītas. Mēs vēlamies ticēt ka, ja es palīdzēšu tad man arī palīdzēs. Bet dzīvē tā ne vienmēr notiek. Gadās ka mēs izpalīdzam savam draugam un aizdodam naudu, bet kad mums rodas nepieciešamība tad palīdzību mēs nesagaidām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *