Vai nekustamo īpašumu izīrēšana ir labs bizness?

Vai nekustamo īpašumu izīrēšana ir labs bizness?

Vai nekustamo īpašumu izīrēšana ir labs bizness? Uz to varētu atbildēt gan pozitīvi, gan arī negatīvi.

Sāksim ar negatīvo pusi. Pirmkārt, izīrējot īpašumu, vienmēr pastāv risks, ka kaut kas tiks sabojāts, saplēsts vai nozagts, ja ir mēbelēts īpašums. Neskatoties uz visu to, vienmēr ir iespējams tas, ka īrnieks ielaiž parādu par siltumu, komunālajiem maksājumiem, elektrību vai gāzi. Tas, protams, būs jāsedz dzīvokļa saimniekam. Neizdevīgi ir arī izīrēt īpašumu, ja tas nesen ticis izremontēt. Protams, cenu var prasīt nedaudz augstāku, taču pāris gadu laikā īrnieki šo dzīvokli var nolaist līdz ļoti zemam līmenim. Arī likumdošana regulāri mainās, īpašumu īpašniekiem paliek arvien stingrāki noteikumi par dzīvokļu īrēšanu.

Lielāka nodokļa maksa par katru nākamo īpašumu, kuru izīrē un tamlīdzīgi. Lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, daudzi dzīvokļu un māju saimnieki ar saviem īrniekiem sastāda savstarpēju neoficiālu līgumu, kas ļauj viņiem savā starpā vienoties par visiem īrnieka un izīrētāja pienākumiem, kā arī tiesībām. Tomēr no gaišās puses skatoties, īpašumu izīrēšana ir labs bizness. Kāpēc? Tāpēc, ka ar pieciem vai vairāk īpašumiem vien, ir iespēja finansiāli nodrošināt sevi un savu ģimeni uz ilgu laika posmu. Galvenais ir atrast prātīgus īrniekus, kas ir atbildīgi un nerīko skaļas ballītes.

Svarīgi ir uzturēt visus dzīvokļus ar īrniekiem, lai nesanāk tā, ka pienāk laiks, kad pašam saimniekam ir jāsedz dzīvokļa maksājumi, jo tas protams visu mazliet sabojā. Svarīgākais ir, lai visu laiku dzīvokļi ir apritē un tiek izīrēti. Kā īpašumu saimnieki var sevi pasargāt no iespējamajiem riskiem, kad īrnieks pēkšņi nozūd? Vai, piemēram, kaut ko saplēš? Lai īpašumu saimnieki neiekļūtu zaudējumos dēļ bezatbildīgu īrnieku rīcības, tad īpašnieki līgumā sastāda tādus noteikumus, kas paredz, slēdzot īres līgumu, iemaksāt drošības naudu, kas pilnība segs visus izdevumus par salauztām, nozaudētām vai sabojātām mēbelēm, stikliem, durvīm un tamlīdzīgi. Šādi punkti līgumā pasargā dzīvokļa saimnieku no pastāvošajiem riskiem, kurus tiem var sagādāt bezatbildīgi īrnieki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *