Vai kredītu izmantošana var izraisīt atkarību?

Vai kredītu izmantošana var izraisīt atkarību?

Vai kredīta izmantošana var izraisīt atkarību no kredītiem? Labs jautājums, bet grūtu atbildāms, jo cilvēki ir daudz un dažādi. Tas mums neliedz papētīt tuvāk par to, vai kredīts var izraisīt atkarību.

Sākumā aizdevums ir viegls veids kā iegūt naudu, kas tajā brīdī šķiet kā papildus ienākumi. Atmaksājot pirmo jūs paņemat nākamo, pēc tā seko nākamie. Kādā brīdī jūs vēlaties vairāk vai aizdevuma atmaksa prasa vairāk kā varat atļauties un jūs sākat ņemt vairāk kā vienu aizdevumu. Šādi, pakāpeniski, jūs aprokat sevi zem šiem aizdevumiem. Neviens neplāno, ka radīsies šāda situācija un esam pārsteigti kad saprotam cik dziļi esam aprakti.

Šāds stress ļoti negatīvi ietekmē jūsu attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Bieži, jūs sāksiet meklēt iespējas aizņemties naudu no radiem, draugiem, jo nespēsiet segt aizdevumu atmaksu. Šādi jūs vēl pavairojat savas parādu saistības. Un pastāvīgi aizņemoties no draugiem jūs sabojājat attiecības ar viņiem.

Citu atkarību iznīcinošās sekas ir daudz redzamākas, bet tas nenozīmē ka atkarība no kredītiem ir mazāk bīstama. Šeit jūs dodat aizdevējiem tiesības no jums piedzīt aizdevuma summu, ja pats nemaksājat. Un šāda piedziņa izmaksās daudz vairāk kā sākuma aizņēmums. Turklāt psiholoģiski šādas darbības ir ļoti smagas. Cilvēks jūtas vainīgs un nespējīgs. Paņemot aizdevumu viss likās ļoti labi un nebija šaubu par atmaksu, bet viss ir nonācis līdz situācijai kurai vairs nespējam saskatīt izeju.

Kredītu atkarība atstāj finansiālas sekas, psiholoģiskas sekas un sociālas sekas. Šī atkarība jūs var ietekmēt visās dzīves jomās. Arī veselības ziņā. Dzīvojot pastāvīgā stresā cilvēka veselība var krasi pasliktināties. Rasties dažādas saslimšanas un to cēlonis var būt tieši jūsu izjustais stress.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *