Tēriņi

Tēriņi

Problēma ar budžetu ir tā, ka tas nestrādā, ja vien Jūs jau neesat izveidojuši vajadzīgās izmaiņas prātā, lai mainītu savus tēriņu paradumus. Pretējā gadījumā budžets liks Jums darīt lietas, kas Jūs garlaikos un kas Jums nepatiks. Tad Jūs tam atmetīsiet ar roku un nekas nemainīsies, kamēr Jūs piemeklēs negaidītas finanšu problēmas, kas pārsteigs Jūs nesagatavotus. Tautā saka, ka lielākajai daļai cilvēku tik tikko ir pietiekami, lai tie izdzīvotu trīs mēnešus, ja viņi zaudē savus ienākumus, un tas ir diezgan biedējoši. Tātad, šeit ir veids, kā veikt dažas no nepieciešamajām izmaiņām.

Atrodiet vecu piezīmju blociņu un uz lapas pierakstiet visus savus izdevumus, maksājumus un ienākumus mēnesī. Ja Jūs varat sākt pierakstīt visus savus izdevumus vienu nedēļu, tas ir lieliski, un viss, kas Jums ir nepieciešams, ir papīra lapa un pildspalva.

Ideālā gadījumā, tēriņu pierakstīšanai nav jābūt sarežģītai. Pierakstiet dažādas lietas un blakus pierakstiet iztērēto summu. Tas ietver visas lietas, kam Jūs tērēsiet naudu. Jums nav jādara daudz, tikai jāglabā šī lapiņa un pildspalva kabatā vai pie rokas. Ja Jūs apstājaties pie pārtikas preču veikala, pa ceļam uz mājām pierakstiet to, ko Jūs tērējat pārtikas preces, pat ja tie ir tikai daži eiro. Pierakstiet arī, ko Jūs tērējat degvielai, autobusu biļetei vai pusdienām – tās ir mazās lietas, par ko mēs bieži vien pat neiedomājamies.

Jūs zināt, ka, ja Jums makā ir 20 EUR, tie bieži vien ātri pazūd. Ja nedēļas beigās kāds Jums jautātu, kur Jūs 20 EUR iztērējāt, Jūs, iespējams, pat nevarēsiet atcerēties, ko pirkāt. Ir tik daudz spontānu nelielu pirkumu, sākot no košļājamās gumijas, šķiltavām, pildspalvām, žurnāliem, līdz šokolādes tāfelītēm un konfektēm – visiem sīkumiem, ko Jums patiesībā nevajag. Jebkas, ko Jūs redzat, kamēr Jūs stāvat rindā, Jūs kārdina. Jūs redzēsiet dažādas nelielas lietas, ko pamanot, Jums liksies, ka tās Jums noderēs. Kad Jūs sāksiet pierakstīt visus sīkumus, ko parasti pērkat, Jūs apstāsieties un padomāsiet – Vai man tas tiešām ir nepieciešams?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *