Svarīgākie soļi veiksmīgai karjerai

Svarīgākie soļi veiksmīgai karjerai

Lai uzsāktu veiksmīgu karjeru, jau pirmajam solim jābūt labi pārdomātam un spertam visnotaļ apzināti. Ne velti ir teiciens, ka pirmais iespaids ir paliekošs. Darba attiecību vidē Tevi ievēros pēc tā, kā Tu pirmo reizi sevi pieteiksi.

Studentiem, kuri tikko pametuši augstskolas solu, darbs ir gan vitāla dzīves nepieciešamība, gan arī veids, kā turpināt attīstīt teorētiski gūtās zināšanas. Šodien gan, jāsaka, pavisam nedaudzi studenti sāk darba gaitas tikai pēc diploma iegūšanas. Lielākoties pašu studējošo interesēs ir uzsākt darbu jau studiju laikā – gan ekonomisku, gan karjeras mērķu vadītiem. Tas, kā Tevi uztvers profesionālajā vidē jau pašā karjeras sākumposmā, ir ārkārtīgi nozīmīgs brīdis, kuru Tu nedrīksti ne pārspīlēt, ne pārāk zemu vērtēt. Īsāk sakot, labs iespaids rodas tad, ja esi līdzsvarojis savas ambīcijas ar iespējām, kuras vari sasniegt darba tirgū jeb karjerā.

Gūtā pieredze, protams, katram ir savādāka. Taču no maniem novērojumiem ir izfiltrējušies svarīgākie soļi, kurus arī Tu vari veikt, lai veiksmīgi startētu jebkurā jomā.

  1. Pārliecība par sevi.

Sākumā ievērot šādu padomu ir īpaši grūti. Pārliecība par saviem spēkiem nāk ar laiku, bet gadās arī dzīves posmi, kad viss šķiet apgūts, padodas viegli, Tev ir pārliecība un tāda tā arī tiek uztverta darba vidē. Taču var pienākt brīdis (un tas notiek arī ar viszinošākajiem profesionāļiem), kad pēkšņi visas zināšanas šķiet izkūpējušas gaisā. Tas ir posms, kad, neraugoties uz grūtībām, jādodas tālāk. Saņemtā bagāža aizvien tiek papildināta – tā tiks uzņemta arī turpmāk, ja vien būsi neatlaidīgs.

  1. Neatlaidība.

Apcerot savu karjeras gājumu, spilgtākie momenti vienmēr bijuši saistīti ar jaunu zināšanu apguvi. Ir pilnīgi vienalga, kādā sfērā Tu strādā – viesnīcu biznesā, būvniecībā, auto tirdzniecībā, skolotāja darbā, pārvaldi nekustamo īpašumu vai vairākas valodas – katrā no tām iespējams neierobežoti attīstīties.

  1. Veiksme

Grūti nosaukt veiksmi par apzināti speramu soli. Tomēr, kā raksta Imbi Vīroka, igauņu psiholoģe un koučs, „būtiska loma ir psiholoģijai – kā noskaņo savu prātu”. Es šo saprotu tā: veiksmīgs ir tas, kurš noskaņojas veiksmei, tātad ar nodomu kļūst veiksmīgs, piemēram, runājot par mūsu tēmu, karjerā. Tiem, kuri īpaši interesējas par sevis „ieprogrammēšanu” veiksmei, piemērota būs žurnāla Ir Nauda 2016. gada aprīļa/maija numurā publicētā intervija ar jau pieminēto Imbi Vīroku. Cita starpā viņa specializējusies uzņēmējdarbības veiksmes programmēšanā. Iesaku droši uztvert šo rakstu arī kā karjeras veiksmes paraugstundu, jo, manuprāt, padomus veiksmīgai karjerai var smelties tik labi stāstos par veiksmīgām padotā attiecībām, kā arī par privātā biznesa kopšanu (starp citu, kurš teicis, ka Tava karjera kādu dienu nepavērsīsies sava uzņēmuma virzienā?).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *