Pietrūkst naudas?

Pietrūkst naudas?

Tiklīdz Jūs zināt, cik daudz Jūs tērējat, Jūs varat strādāt pie turpmāka budžeta izveidošanas un veikt pasākumus, lai mainītu to, kas ir jāmaina. Ja Jums ir nepieciešams vairāk naudas, nekā Jums šobrīd ir mēneša beigās, Jums vai nu ir nepieciešams tērēt mazāk, vai nopelnīt vairāk ienākumu.

Lai gan budžeta veidošana nav vienmēr patīkama un var būt pārsteidzoša, tas ir ļoti noderīgi. Pat tad, ja Jūsu finanses ir labas, vienmēr ir labi zināt, cik daudz naudas Jūs tērējat katru mēnesi.

Veidi kā ietaupīt

  • Ietaupiet par Jūsu auto

Transporta un auto izdevumu samazināšana ne vienmēr ir viegla, bet to var izdarīt. Ja Jūs dzīvojat Rīgas pilsētā un Jums nav tiešām nepieciešams auto, apsveriet tā pārdošanu, lai nopelnītu naudu. Ja Jums ir auto un ir nepieciešams to paturēt, izmantojiet šos izmaksu samazināšanas padomus.

Ņemiet vērā visus iesaistītos auto izdevumus: Jūsu ikmēneša auto maksājumu, degvielas un uzturēšanas izmaksas, apdrošināšanu, autostāvvietu un tā tālāk. Uzziniet, vai Jūs varat atkārtoti pārrunāt kādu no Jūsu pašreizējām izmaksām vai atrast izdevīgākus piedāvājumus. Piemēram, ja Jūs maksājat 30-50 EUR mēnesī par stāvvietu, varbūt Jūs varat atstāt to tālāk no mājas par velti? (Protams, dariet tikai to tad, ja otra vieta, kur novietot auto, ir droša).

  • Ietaupiet naudu par pārtiku

Izvairieties izšķērdēt naudu par lietām, kas tiešām var apdraudēt Jūsu budžetu, piemēram, bieža kafejnīcu apmeklēšana.

Iesākumā, pārtrauciet pirkt savu ikdienas kafiju un bulciņas pirms darba. Daudzi cilvēki iztērē apmēram 2 eiro dienā par šīm precēm, kas ir apmēram 50 eiro mēnesī. Tikpat slikti ir došanās uz neveselīgas pārtikas tirdzniecības automātu katru dienu darbā. Pārtikas preču veikalā, izmantojiet atlaides un izvēlieties savus pirkumus, pamatojoties uz cenu par vienību visam no tualetes uz pārtikas produktiem, un izmantojiet veikala klientu kartes, kas piedāvā atlaides pastāvīgajiem klientiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *