Par bankrotiem

Par bankrotiem

Lehman Brothers Holding Inc., Chrysler LLC, Conseco, General Motors, Pacific Gas and Electric Co. bankroti ir minēti 22 pasaules vēsturē lielāko bankrotu vidū.

Hārvardas universitātes pētījums liecina, ka medicīnas izdevumi ir galvenais bankrotu cēlonis, proti, no pētījumā aplūkotajām personām 62% bankrotējušas tieši šī iemesla dēļ. Turklāt 78% no tām bijusi medicīniskā apdrošināšana, kas sagrauj mītu par neapdrošināto personu astronomiskajiem medicīnas izdevumiem. Darba zaudēšana ir nākamais cēlonis. Īpaši šo situāciju pasliktina fakts, ka nav bijis izveidots drošības spilvens, kā arī kredītkaršu vai kredītu lietošana. Pētījuma statistika liecina, ka nemākulīga kredītu lietošana un savu līdzekļu kontroles neprasme ir nākamais populārākais bankrota cēlonis. Šķirot laulību, tiesu izdevumi (Hārvardas pētījumā iekļautajiem gadījumiem) var būt ļoti augsti, bet lēmums par alimentu piespriešanu var izbojāt iespēju apmaksāt pārējos rēķinus. Laulātie, kuri nolemj neapmaksāt savu izdevumu daļu, otru pusi var atstāt pilnīgi bez finansiāla atbalsta. Negaidīti izdevumi ir vēl viens bankrotu iemesls. Neapdrošinātas mājas, kas iet bojā ugunsnelaimēs, bez apdrošināšanas atstāti auto rada ne vien īpašuma zaudējumu, bet arī citu vērtību zudumu. Padomājot, ka mājā atrodas apģērbs, bez kura iespējams zaudēt arī darbu, vai automašīnā – skaidras naudas ietaupījumi, kļūst skaidrs, kā bankrots var iestāties vienā mirklī. Un, visbeidzot, pētījums brīdina no situācijas, kad izdevumu ir vairāk, kā ienākumu. No tā pasargā laikus izveidots rezerves fonds.

Daudzu cilvēka izdevumi ir saspringts temats un cilvēki meklē veidus, kā samazināt izdevumus, lai kompensētu tos izdevumus, ko īsti nevar mainīt. Cilvēki var tērēt mazāk naudas par lietām, piemēram, apģērbu un brīvā laika pavadīšanas iespējām, lai viņi varētu atļauties svarīgos izdevumus, piemēram, īri un pārtiku. Daudzos gadījumos tas ir pat nepieciešams, lai abi pieaugušie ģimenē strādātu papildus un bieži vien tas joprojām nav pietiekami, lai segtu visus kādas ģimenes izdevumus. Viens ir skaidrs, lai nepieļautu bankrotu ir jāmeklē risinājumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *