Kredīta noformēšanas izmaksas

Kredīta noformēšanas izmaksas

AizdevumiKo nozīmē kredīta noformēšanas izmaksas? Tās ir dažādu kategoriju izmaksas, kas kopā veido bankas vai alternatīvā finanšu pakalpojuma kompānijas (nebanku kreditētāja) kredīta iegūšanai nepieciešamo summu.

Ātro kredītu jeb distances kredītu gadījumā pirmais kredīts bieži vien ir bez maksas – tas nozīmē, ka, reģistrējoties kredītam, jāmaksā tikai daži centi par pārskaitījumu kredīta izsniedzējam, kurā Jūs apstiprināt savu bankas kontu. Turpmākie aizņēmumi tāpat tiek noformētu bez maksas, jo kredīta izmaksas sastāda ikmēneša maksājumi un kredīta atmaksas termiņa pagarinājuma maksa.

Sarežģītāks aprēķins tiek veikts hipotekāro kredītu gadījumos. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vietnē atrodami dati par hipotekāro kredītu noformēšanas izmaksām. FKTK liecina, ka bankā vispirms jānoskaidro, kādas papildizmaksas nāksies segt kredīta noformēšanas un saņemšanas gaitā. Īpašuma vērtēšanas izmaksas var būt no 90,- līdz 200,- EUR; valsts noteiktās kancelejas nodevas, zemesgrāmatas nodevas, ķīlas reģistrēšana, maksas par dažādu dokumentu sastādīšanu un apstiprināšanu pie notāra ir nākamie izdevumi. Iegādātā īpašuma apdrošināšana turklāt ir jāatjauno katru gadu. Vienreizējā samaksa bankai par kredīta izsniegšanu parasti tie ir noteikti procenti no piešķirtā kredīta summas. FKTK informē, ka Latvijas bankās tie šobrīd ir no 0,6% līdz 2,5 % no kredīta summas, par minimālo maksu noteikta summa vismaz 70,- EUR apmērā.

Pirms kredīta noformēšanas varbūt ir vērts apskatīt savu profilu parādu reģistrā Latvijas bankā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *