Kāpēc iepirkties vairumā? Lai ietaupītu!

Kāpēc iepirkties vairumā? Lai ietaupītu!

Galvenais iemesls, lai preces pirktu vairumā, ir naudas taupīšana. Ikvienam ir zināms, pērkot preces lielos iepakojumos vai lielā daudzumā, tās iespējams iegādāties lētāk. Taču, lai patiešām ietaupītu iepērkoties nepaliktu zaudētājos, jāievēro daži priekšnoteikumi.

  • Pirms pirkt kādu preci vairumā jāaprēķina, cik maksā viena vienība un vai patiešām pirkums būs izdevīgs. Jāsaprot, ka vienība nav viena prece, bet, piemēram, litrs vai kilograms, jo iepakojumi ir dažādi. Reizēm vienas vienības cena, tiek jau norādīta blakus iepakojuma cenai.
  • Nekad nepirkt vairumā preces, kuras pirms tam nav izmēģinātas. Ne vienmēr, viss ir tā, kā izskatās. Iegādātā prece, iespējams, nekalpos mērķim kā domāts un līdz ar to var palikt ar lielu daudzumu preču, kuras nebūs iespējams lietot.
  • Nepirkt vairumā preces, kurām drīz beigsies uzglabāšanas termiņš. Nav prātīgi pirkt ko tādu, ja zināms, ka nespēsiet to izmantot pirms termiņa. Pat ja atlaide ir 50% un vairāk jāsaprot, ka preci neizlietojot, tā būs jāizmet un nekāds ietaupījums nesanāks.
  • Jāpārliecinās, ka jums ir piemēroti apstākļi preču uzglabāšanai. Daudzām precēm, lai tās būtu izmantojamas, ilgāku laiku, ir vajadzīgi piemēroti apstākļi. Nav prātīgi pirkt, piemēram, preces, kuru uzglabāšanai nepieciešama saldētava, bet jums ir tikai ledusskapis.
  • Iepērc preci vairumā kopā ar draugiem un radiem. Pirkt vairumā ir lētāk, bet reizēm ir skaidrs, ka būtu grūti visu vienam izlietot, tādēļ ir vērts iepirkties kopā un sadalīt izmaksas. Tas atbrīvos no lieliem, nevajadzīgiem uzkrājumiem.
  • Nepirkt to, kas nav vajadzīgs. Iepirkšanās var aizraut, daudziem tas var kļūt par dzīvesstilu – iepirkties izdevīgāk. Tiek izstaigāti neskaitāmi veikali, meklēts lētākais piedāvājums. Svarīgi ir nekrist azartā un nepirkt preci tikai tādēļ, ka tā ir lētāka, jo ja šī prece netiek lietota, tad izdevīgajam pirkumam nav pilnīgi nekādas nozīmes.
  • Ja prece tiek pārdota patiešām lēti, rūpīgi izpētīt, vai tai nav kādi trūkumi. Reizēm preču izpārdošana ir saistīta ar zemo attiecīgās preces pieprasījumu un tas ir tik zems tieši tādēļ, ka prece neatbilst standartiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *