Kāpēc daži no mums neprot apieties ar kredītiem?

Kāpēc daži no mums neprot apieties ar kredītiem?

AizdevumiKredīti ir ļoti noderīgi tik daudzās dzīves situācijās, bet tajā pašā laikā, tie ir ļoti bīstami. Skatoties no otras puses, kredīti nav ne labi ne slikti, mēs tos tādus padarām. Ja mēs aizņemamies pārdomāti un atbildīgi, tad kredītiem nav ne vainas, taču aizņemoties pārsteidzīgi, bieži un bezatbildīgi, mēs ne tikai padarām tos bīstamus sev, bet arī dodam tiem ne tik labu slavu.

Lai kredīti būtu labi ar tiem ir jāprot apieties, bet ne visi to prot. Diemžēl, daudzi no mums aizņemas kredītus, bet šie lēmumi nav īpaši pārdomāti, tie ir impulsīvi lēmumi vai tiek pieņemti neskatoties uz draudošajām sekām. Tas ir vairāk ne tāpēc ka cilvēki neprot apieties ar kredītiem, bet tāpēc ka nav izpratnes par draudošajām sekām, vai prātā ir doma ka būs jau labi. Šādi aizņemoties, risks ka radīsies sarežģījumi ar šo aizdevumu atmaksu palielinās daudzas reizes.

Īpaši izteikti tas ir cilvēkiem kas nav raduši pie situācijām, kad viņu rīcība rada paliekošas sekas. Ja, līdz šim, viss ir gājis gludi vai ir bijuši cilvēki kuri ir gatavi palīdzēt un pielikt roku problēmu risināšanai, var rasties sajūta ka aizņemties var arī tad, ja nav 100% iespēju atmaksāt šo kredītu vai var aizņemties jebkādu iemeslu dēļ. Taču kad pienāk brīdis, kad sekas ir pārāk nopietnas var nākties saskarties ar skarbo realitāti.

Arī pati kredītu ņemšana ir liela problēma. Daudzi izvēlas aizņemties tādu motīvu vadīti, ka lielākā daļa pārējo pateikti – tas nav iemesls, lai ņemtu kredītu. Diemžēl, ne visi klausās un ne visi pievērš uzmanību šādām lietām. Ja kredīti tiek ņemti atkal un atkal, un iemesls tam ir kas pavisam nevajadzīgs, jūs esat uz ceļa lai radītu sev nopietnas finansiālas problēmas. Šādās situācijās ir liela iespēja ka aizņemsieties vairāk kā vienu vai divus kredītus un tas krietni palielina iespēju uz problēmām.

Esiet apdomīgi nevis pārsteidzīgi. Kredīti ir tāpēc, lai mēs tos izmantotu, bet tas nenozīmē ka mums tas ir jādara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *