Kā pārtraukt aizņemties ātros kredītus?

Kā pārtraukt aizņemties ātros kredītus?

Ātrie kredīti ir tik viegli pieejami, ka dažreiz rīkojamies ar finanšu līdzekļiem bezatbildīgi, zinādami, ka vajadzības gadījumā varēsim ātri dabūt naudu. Citkārt naudas nemaz nav, taču negribas gaidīt, lai saņemtu kāroto. Tāpat kā ir ar visu citu, arī ātro kredītu lietošana var pāraugt atkarībā, taču labās ziņas ir tādas, ka pastāv vairāki veidi, kā sevi atturēt no bezatbildīgas aizņemšanās. Šajā rakstā apskatīsim to, kā pārtraukt aizņemties ātros kredītus.

Kā atturēt sevi no aizņemšanās?

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija (LNKA) piedāvā personām iekļaut sevi “melnajā sarakstā”, liedzot sev iespēju aizņemties ātro kredītu uz vienu, diviem vai trīs gadiem. To izdarīt ir ļoti viegli – vajag tikai aizpildīt asociācijas mājaslapā atrodamo anketu, pievienot tai pases kopiju ar uzrakstu, un desmit darba dienu laikā tiks liegta kredītu saņemšana. Anketu kopā ar pases kopiju var iesniegt pašā LNKA, tāpat to var nosūtīt pa pastu vai e-pastu. (Noteikti pārbaudu adresi!)

Asociācija šo pakalpojumu piedāvā bez maksas, lai cilvēkiem, kuriem ir problēmas kontrolēt savus aizņēmumus, varētu labprātīgi atteikties no LNKA sniegtajiem pakalpojumiem. No otras puses, kaut arī šāds pakalpojums ir pieejams, tas attiecas tikai uz LNKA biedriem, tāpēc ja vēlme aizņemties būs pietiekami stipra, arī tie, kas atteicās no iespējas saņemt pakalpojumu, atradīs veidu, kā aizņemties.

Protams, ka atkarība nav no ātrajiem kredītiem – atkarība ir no kaut kā cita, ko ar iegūto naudu nopērk. Tomēr daļu finansiālas dabas problēmu, kas rodas no bezatbildīgas aizņemšanās, patiešām ir iespējams risināt, liedzot sev iespēju paņemt kredītu pie iecienītākā aizdevēja.

Citi veidi, kā piespiest sevi neaizņemties ātro kredītu:

  • Ja neesat jau reģistrējies pie kāda ātrā kredīta devēja, varat iedot savu kodu karti kādam citam glabāšanā;
  • Veidot uzkrājumus – pat ja kādā nejaukā brīdī iztērēsiet arī tos, vismaz nebūsiet iekūlies parādos. Noliekot katru mēnesi 10-15% no ienākumiem uzkrājumos, ātri vien būsit sakrājis palielu “drošības spilvenu”;
  • Ja jūtat, ka tuvojas krīze, varat iedot kādam bankas karti glabāšanā, jo tad zināsiet, ka, pat ja kredītu būsit paņēmis, nevāresit tikt pie naudas;
  • Aprēķiniet, cik gadā var izmaksāt aizņēmums no ātro kredītu devējiem – šie skaitļi var palīdzēt jums noturēt savu motivāciju;
  • Uzstādiet samērā viegli sasniedzamu finansiālu mērķi, piemēram, iekrāt 500 eiro līdz gada beigām. Mērķis palīdzēs jums ietaupīt naudu, jo, kad gribēsit aizņemties ātro kredītu, jums būs jāatceras, ka tādējādi jūs novirzāties no mērķa sasniegšanas.

Pārtraukt aizņemties ātros kredītus var būt vai nu ļoti viegli, vai ļoti grūti. Vienmēr jāatceras, ka, ja aizdevums patiešām nav nepieciešams, tā tomēr ir zemē izmesta nauda.

Comments are closed.