Kā nepārmaksāt par aizdevumu

Kā nepārmaksāt par aizdevumu

Kredīti internetāMūsu steidzīgais dzīves ritms liek pieņemt ātrus lēmumus, kas saistīti arī ar finanšu operācijām. Bieži vien ietekmējamies no reklāmām, kas sola „nebijušu piedāvājumu”, „viszemākos kredīta procentus”, „neticami zemu komisijas maksu” un dažādus citus labumus, kas ir uzņēmuma mārketinga stratēģijas ietvaros izstrādāti saukļi, lai radītu pieprasījumu no patērētāju puses. Savu vajadzību un ārējā spiediena rezultātā mēs varam nejauši pieņemt nepareizus un sasteigtus pieņēmumus. Ir jābūt mierīgai pārliecībai par savām iespējām, un tās allaž jāsaskaņo ar vajadzībām.

Plānojot savu finanšu dzīvi, jāņem vērā gan esošie ienākumi, gan gaidāmais ieņēmumu līmenis. Paralēli tam jāapzinās obligātās vajadzības un maksājumi, kā arī personīgais dzīves stils, kas bieži ir pamatā tam, kā tiek izlietoti mūsu līdzekļi. Ja esat impulsīva rakstura, tas atsaucas arī uz Jūsu tēriņiem. Bieži pērkat lietas, kas iepatīkas, esat emocionālo pirkumu varā. Tas nozīmē, ka nereti iepērkaties, lai aizpildītu laiku vai apmierinātu kādu emocionālu vajadzību. Praktiski pirkumi nav Jūsu stiprā puse.

Ja mīlat plānot un kontrolēt savu dzīvi, tad, visticamāk, arī finanses Jums ir vislabākajā kārtībā. Tādā gadījumā Jums parasti nerodas neparedzami naudas izdevumi, Jūs netērējat naudu mirkļa iegribām, bet Jūs, iespējams, plānojat izdevumus, iedalot tos dažādās kategorijās. Piemēram, ir nauda neatliekamajiem maksājumiem, kā telefona rēķins, īre, elektrība, gāze, atkritumu izvešana, pārtika un transporta izdevumi, nauda izklaidei, dāvanām, veselības aprūpei un vēl nākotnes nodrošināšanai – pensijai, veselības apdrošināšanai un līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Lai vai kādam tipam Jūs piederētu, Jums allaž jāapzinās savas iespējas. Pirmajiem – lai vispār varētu domāt par kredītu, otrajiem – lai nostiprinātu pārliecību par ienākumu un izdevumu balansu kredīta gadījumā. Kādi tad ir noteikumi, kas rosina aizņemties apdomīgi un nepārmaksāt par kredītu? Par tiem citā reizē 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *