Kā motivēt sevi darbam

Kā motivēt sevi darbam

Dzīve ir brīnums viena man zināma filma – aizkustinošā filma par dzīves vienkāršajiem priekiem rosina mūs domāt pozitīvi jebkurā situācijā. Ikdienā var atrast lieliskus aizraujošus mirkļus, kas palīdz, ne vien iztaisnot muguru, bet pat iegūt spārnus. 

Pateicieties par to, ka Jums ir darbs

Pateicība var darīt brīnumu lietas. Iedomājieties, cik daudziem cilvēkiem šobrīd nav darba tāpēc, ka viņi piedzimuši valstī, kur valda karš, ir vāji attīstīta ekonomika, vai dzīvo vietās, kur nav nekāda pieprasījuma pēc viņu specialitātes. Uz šī fona Jums jāizjūt pateicība par to, ka Jums ir gan nodarbošanās, gan atalgojums, kas tiek maksāts par to.

Atmetiet sevis žēlošanu

Līdzcietības un iejūtības trūkums pret citiem visumā nav labas rakstura īpašības, bet žēlot sevi ir vēl nepareizāk. Mēģiniet saprast, kādēļ esat apstājies savā attīstības ceļā, kas Jūs traucē sasniegt panākumus un rezultātu darbā. Vai esat noguris, izsmēlis sevi, vai darbs kļuvis neinteresants un neaizrauj, nemet izaicinājumu. Atcerieties, kas Jūs iedvesmoja tad, kad uzsākāt darbu. Rīkojieties, nepakļaujieties bezdarbībai.

Sastādiet darba plānu

Pat neliels grafiks var Jūs iedvesmot rīcībai. Izsveriet, kāds mērķis šobrīd ir reāli sasniedzams, un sekojiet tam.

Mostieties agrāk

Jo vairāk laika iegūsiet dienas plāniem, jo vairāk varēsiet paveikt. Protams, miegs ir ļoti svarīgs, tādēļ neaizmirstiet arī laikus iet gulēt. Agra mošanās turklāt ļauj Jums ievērot dienas sākumu, kas citkārt tiek nogulēts. Daba ir lielisks līdzeklis darba spara uzlabošanai un avots iedvesmai. Jo labāk izgulēsieties, jo labāks sekss būs. Zināms un pierādīts, ka neizgulēšanās un miega trūkums ilglaicīgi – mazina vēlmi!

Vingrojiet un sportojiet

Kustīgs dzīvesveids palīdz gan fiziskajai stājai, gan prāta veselībai. Daudzi uzņēmumu vadītāji atzīst, ka ceļas pirms sešiem, lai vingrotu, skrietu vai meditētu. Pēc tam prāts un ķermenis jūtas atpūtušies un ir gatavi pieņemt dienas izaicinājumus.

  • Izmantojiet laika plānošanu

Laika posms, kādā cilvēki ir spējīgi pavadīt, maksimāli koncentrējušies darbam, katram ir savādāks. Izmantojiet dažāda ilguma intensīva darba posmus, kas mijas ar atpūtas brīžiem, un izvēlieties sev atbilstošāko. Jūs atklāsiet, ka produktivitāte palielinās, ja esat nolēmuši konkrētu laika sprīdi pavadīt kā strādājot, tā atslābinoties un darot kaut ko pavisam citu.

  • Iepazīstiet cilvēkus

Lasiet tādu cilvēku dzīvesstāstus, kas Jūs kaut kādā veidā fascinē un var kļūt par Jūsu paraugiem un padomdevējiem. Izmantojot pārbaudītas metodes, Jūs pilnīgi droši varat sasniegt to, ko citi pirms Jums ir atklājuši. Un kāpēc nemācīties arī no citu kļūdām? Vērojiet savus kolēģus darbā un noskaidrojiet – kas viņiem traucē kļūt par izciliem darbiniekiem? Jūs varat gūt negaidītu savu problēmu atrisinājumu, atpazīstot sevi citos. Runājiet ar domubiedriem, kurus satiekat dažādās dzīves situācijās. Viņu pieredze var Jums noderēt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *