Ieradumi, kas liedz Jums ietaupīt

Ieradumi, kas liedz Jums ietaupīt

Tādu ieradumu vidū, kas liedz ietaupīt, pirmkārt, jāmin dažādas atkarības. Atbrīvojoties no tām, jūs atbrīvosieties no sajūtas, ka naudas pietiek tikai aktuālajām vajadzībām. Atkarības var būt dažādas. Pat tik pozitīvas alkas, kā nepārtraukta vēlme kādam palīdzēt, var naudai likt pazust gandrīz vienlaikus ar tās parādīšanos. Paradums pirms savu vajadzību apmierināšanas padomāt par citu nepieciešamībām nav nekas peļams, ja vien Jums atliek līdzekļi parūpēties arī par sevi.

Ja vēlaties ietaupīt konkrētam mērķim un ja tas ir nopietns lēmums, ceļā var stāties līdzšinējās saistības. Tādā gadījumā ir jāsalīdzina, kas svarīgāks – solījumi vai lielāki ietaupījumi. Noteikti nevajadzētu atmest ikmēneša palīdzības naudu vecākiem vai bērniem, bet, iecerot veidot motivētu uzkrājumu, padomāt, kā nokārtot līdzšinējās naudas lietas.

Tūlītēja algas, pensijas vai stipendijas iztērēšana it nepavisam neveicina ietaupījumu uzkrāšanos. Šis ieradums savukārt saistīts ar noteiktiem cēloņiem: parādu un kredītu atmaksa, aizkavējušos rēķinu nomaksa. Protams, tādā gadījumā līdzekļi vispirms jāpatērē aizdevumu likvidēšanai un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Ja alga aiziet nepamatotos pirkumos, sīkumos, impulsīvā preču un pakalpojumu iegādē, taupīt nav neiespējami, taču jānosaka savas prioritātes. Saprotams, ka ir gadījumi, kad sīkumi nav sīkumi, tāpat arī palutināt sevi nenozīmē rīkoties slikti. Iespējams, šāds „tērēšanas posms” ir vienkārši jāizdzīvo, jo arī tā var būt dzīves mācība.

Doma par algas atlikuma ieskaitīšanu krājkontā nepavisam nav slikta, bet, nopietni apsverot ietaupījumu veidošanu, tā var kļūt par traucēkli ieceres realizēšanai. Parasti naudu iztērēt ir viegli, bet sakrāt – grūtāk. Atliekot rezerves veidošanu uz pēdējām dienām pirms algas, visticamāk rezerves veidosies ļoti lēnām, ja iepriekš roka pielikta patērēšanai. Ieteicams vispirms noteiktu summu atlikt taupības maciņā, un tikai pēc tam sākt patīkamo tērēšanas procesu, tā sacīt, atstājot naudas izdošanu saldajam ēdienam.

Lai gan var nelikties, ka šie soļi var ietaupīt daudz naudas, ilgtermiņā, ja Jūs pievērsīsiet uzmanību Jūsu izdevumiem, Jūs redzēsiet, ka Jūs varat ietaupīt paprāvas summas. Atrodiet dažādus veidus un lietas, ko Jūs varat darīt, lai ietaupītu naudu, jo īpaši ekonomisko grūtību laikā. Jāpiebilst, ka lielai daļai šis veids ir palīdzējis izvairīties no ātrajiem kredītiem vai izmantot kredītus retāk. Tas ir ļoti labs risinājums, jo bieža kredītu izmantošana nav vēlama nevienam iedzīvotājam. Atmetiet ieradumus un Jums izdosies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *