Būtiskākie auto kredīta faktori

Būtiskākie auto kredīta faktori

Automašīnas iegāde – jaunas vai lietotas – parasti ir saistīta ar noteikta lieluma investīcijām no pircēja puses, tādēļ tiek uzskatīts, ka automašīna būtībā ir otrs lielākais pirkums cilvēka dzīvē pēc mājokļa iegādes. Ņemot vērā to, ka automašīnu cenas ir samērā augstas, piemērota auto kredīta izvēle ir ļoti svarīga, jo tas ietekmēs ne tikai Tavus katra mēneša maksājumus, bet arī to, cik kopumā automašīna Tev izmaksās. Pēc tam, kad esi skaidri sapratis, cik lielu aizdevumu vari atļauties, pievērs uzmanību faktoriem, kas raksturo auto kredītus.

Auto

  1. Gada procentu likme jeb GPL

Pavisam nesen Latvijas likumdošanā tika ieviestas izmaiņas saistībā ar to, ka kreditoriem obligāti ir jāuzrāda katra aizdevuma gada procentu likme. Šis rādītājs parāda to, cik kopumā gada laikā Tev būs jāsamaksā par izvēlēto aizdevumu – atkarībā no procentu likmes lieluma, kopējā summa var svārstīties no dažiem simtiem līdz pat tūkstošiem eiro. Jo augstāka būs gada procentu likme, jo lielāks būs Tavs ikmēneša auto kredīta maksājums, tāpēc izskati dažādu kreditoru piedāvājumus un to GPL.

  1. Ikmēneša maksājuma lielums

Ikmēneša maksājums auto kredīta gadījumā sevī iekļauj:

  • Aizdevuma pamatsummas daļas atmaksu;
  • Procentus par aizdevuma izmantošanu;
  • Citas ar kredīta uzturēšanu saistītas izmaksas.

Ikmēneša maksājuma lielumu nosaka:

  • Gada procentu likmes lielums;
  • Kredīta lielums;
  • Kredīta ilgums.

Vairāki kreditori savās mājas lapās ir izveidojuši kredīta kalkulatorus, kuros Tu ērtā veidā vari paskatīties, kā kredīta summa un ilgums ietekmē ikmēneša maksājuma lielumu, un, balstoties uz to, izdarīt izvēli par sev piemērotāko aizdevumu.

  1. Kredīta lielums

Kredīta lielum ir summa, kuru kreditors Tev piešķir jaunas vai lietotas automašīnas iegādei. Šī summa sevī var ietvert ne tikai automašīnas cenu, bet arī, piemēram, nodokļus un nodevas, kas saistītas ar automašīnas iegādi un kredīta noformēšanu. Lai izvairītos no pārlieku lielām kredītsaistībām, automašīnas iegādei vari izmantot pēc iespējas lielāku pirmo iemaksu.

  1. Soda naudas

Pirms konkrēta auto kredīta izvēles noskaidro, vai kreditors nepiemēro soda vai komisijas maksas, piemēram, par kredītaatmaksupirmsnoteiktālaika.ŠādaskomisijasmaksasvarsadārdzinātTavuaizdevumuunpalielinātikmēnešamaksājumulielumu, tādēļ šim punktam pievērs papildus uzmanību.

Izvērtē visus augstāk minētos faktorus un aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas reālās iespējas atmaksāt aizdevumu laikā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *