Budžeta plānošana vai taupīšana

Budžeta plānošana vai taupīšana

Budžeta plānošana vai taupīšana ir grūtākais uzdevums, ko es esmu darījis visas dzīves laikā. Daudz grūtāk nekā matemātikas eksāmeni skolā. Kā ekonomistam, tas ir ironiski, ka man ir grūtības attiecībā uz “pareizu savu ienākumu sadali”.

Lai palīdzētu Jums, šeit ir daži padomi, lai palīdzētu arī Jums ietaupīt.

Aizdevumi

1) Centieties dzīvot vienkāršu dzīvi.

Es zinu, tas nebūs viegli dažiem no mums, bet pieticīga dzīvošana palīdzēs mums saprast, cik svarīgs ir katrs eiro. Dzīvot vienkāršu dzīvi nenozīmē liegt sev ikdienas vajadzības. Tas nozīmē atteikšanos no nevajadzīgām vai nenozīmīgām lietām.

2) Atmaksājiet savus parādus.

Nomaksājiet tos laicīgi, lai izvairītos no paaugstinātas procentu likmes (gada procentu likmes), kuru piemēro kredītkaršu kompānijas. Esmu strādājis ar kredītkaršu uzņēmumu pirms tam un es zinu precīzus aprēķinus. Ticiet man, tas nav izdevīgi.

3) Atlieciet noteiktu summu iekrājumiem.

Maksājiet sev katru mēnesi. Uztveriet sevi kā elektrības / telefona pakalpojumu sniedzēju, lai Jūs katru mēnesi noguldītu noteiktu summu savā bankas kontā.

4) Ekonomikā Iekrājumi = izdevumi – ienākumi… Kā būtu otrādi, ienākumi – uzkrājumi = izdevumi?

Vai ir kāda atšķirība? Protams. Otrajā vienādojumā, mēs dodam priekšroku saviem ietaupījumiem, un tas nozīmē mūsu izdevumu samazināšanu un ietaupījumu palielināšanu, atkarībā no mūsu ienākumiem.

5) Nekad nedodieties uz pārtikas preču veikalu tukšā dūšā.

Tas liks veikt impulsīvus pirkumus. Ja Jūs iesiet iepirkties ar tukšu vēderu, Jūs visdrīzāk pirksiet preces, ko citādāk nebūtu iegādājies.

6) Ja skaistas bikses, kleita, vai krekliņš piesaista Jūsu uzmanību, uzreiz atstājiet veikalu.

Vēlme iegādāties preci nebūs ilga. Mums ir jānosaka, vai tā ir vajadzība vai vēlme.

Tas ir tikai jautājums par paškontroli un izpratni, cik grūti ir nopelnīt pat vienu eiro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *